Rubriky
ERP systémy

Co přináší ERP systém

ERP systémy dnes představují nenahraditelný nástroj a nespornou konkurenční výhodu. Dnes se již neptáme jestli ERP systém ano či ne ale jaký, tak aby zefektivnil fungování podniku a přinášel užitek i v budoucnosti.

Podnikatelům a malým firmám může informační systém nabídnout řešení pro vedení účetnictví, skladového hospodářství, oběhu zboží či lidských zdrojů. Takové řešení je zpravidla hardwarově nenáročné a nevyžaduje větší investici do technického vybavení.

U středních organizací zajišťuje informační systém kromě účetnictví také procesy týkající se mezd, logistiky, výroby, distribuce, obchodu atd. Takový systém již vyžaduje vyšší počáteční investici a tak je při výběru dodavatele nutno zvážit technologickou platformu systému, stabilitu dodavatele a jeho technickou podporu. Pro větší podniky je již nezbytná vícevrstvá architektura s tenkým klientem v podobě internetového prohlížeče, která by umožňovala i vzdálený přístup prostřednictvím mobilních zařízení.

ERP systém velkých podniků již zaštiťuje většinu firemních procesů. Bezpečně uchovává všechna vnitropodniková data, rychle předkládá manažerům aktuální informace, umožňuje komunikaci s jinými systémy, včetně bank, státních úřadů a institucí. Takový informační systém je již velmi hodnotnou investicí a bude ovlivňovat provádění podnikových procesů a výši konkurenceschopnosti po mnoho let.

Zavedení informačního systému je dnes nezbytnou investicí pro udržení konkurenceschopnosti malých a středních firem. Jedná se o složitý proces, který významně ovlivňuje podnikové procesy a zvyšuje investiční i provozní náklady. Správná implementace informačního systému však přináší výrazné zefektivnění firemních procesů a získání konkurenční výhody. Zavedený ERP systém automatizuje mnoho procesů dříve vykonávaných lidmi a zvyšuje efektivitu práce s daty. Bezpečně uchovává všechna vnitropodniková data bez duplicit a předkládá je v aktuální a konzistentní formě všem pověřeným zaměstnancům. Umožňuje propojení s úřady, státní správou, odběrateli i dodavateli na systémové úrovni. Přes vyšší počáteční investice přináší vhodná implementace ERP systému optimalizaci organizačních procesů a zvýšení konkurenceschopnosti podniku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *