Rubriky
ERP systémy

Byznys ERP podporuje prodej a distribuci potravin ve společnosti Flosman

Nahradit stávající informační systém novým řešení Byznys ERP od společnosti J.K.R. se rozhodla firma Flosman, která se zabývá velkoobchodním a maloobchodním prodejem potravin a jejich rozvozem. Zásadním důvodem pro změnu bylo zajištění lepší podpory legislativních změn a získání sofistikovanějšího systému na poli účetnictví.

Mezi stěžejní cíle implementace patřilo datové a dokladové propojení mezi sítěmi Flosman a Flop, a to v oblasti přenosu účetních dat, příjemek a avíza souhrnného platebního příkazu. Úzce provázány jsou proto moduly Fakturace a Bankovní operace. Další stěžením bodem bylo propojení mezi stávajícím systémem Aspen, který je napojen na logistiku a prodejny, a Byznys ERP, jenž shromažďuje účetní záznamy skladových dokladů, pokladních dokladů a faktur z Aspenu. V síti Flop jsou ze zapsaných přijatých faktur automaticky vytvářeny vydané faktury, které jsou rozděleny dle prodejen. Vzhledem k velkému počtu přijatých faktur (cca 180 tisíc ročně), byl zaveden import přijatých faktur z EDI komunikace.

Mezi hlavní přínosy řešení Byznys ERP ve společnosti Flosman patří provázanost podnikových procesů a sjednocení agend, komunikace se systémem pro řízení logistiky, komplexní sledování saldokonta skladových příjemek, výrazné rozšíření možností reportingu a uživatelská otevřenost systému.

 

O společnosti Flosman

Flosman se zabývá velkoobchodním a maloobchodním prodejem potravin a jejich rozvozem. Hlavní činností je zajištění dodávek do sítě Flop a na nezávislý trh jižních, západních, středních Čech a celé Vysočiny. Firma provozuje 3 velkoobchodní sklady, Cash&Carry nápojové a maloobchodní prodejny. Více na www.flosman.cz.

O společnosti J.K.R.

Společnost J.K.R. je s produkty Byznys ERP předním českým dodavatelem podnikových informačních systémů. Byla založena v roce 1991 v Příbrami, dnes působí po celé ČR a na Slovensku. S obratem přes 94 milionů korun a s více než stovkou zaměstnanců patří mezi největší ryze české softwarové firmy v České republice. Více informací naleznete na www.jkr.eu.

O systémech Byznys ERP

Podnikové informační systémy Byznys ERP mají za sebou v České republice a na Slovensku více než 1 600 instalací v nejrůznějších oblastech podnikání. Mezi uživatele patří například Advokátní kancelář Brož & Sokol & Novák, Canaria Travel, Český národní podnik, G-team, Jednota České Budějovice, Kerio Technologies, Marco Polo, Marimex CZ, Nohel Garden, Poldi, Ravak, Ryor, Sapho a Vltava-Labe-Press. Pro další informace navštivte www.byznys.eu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *