Rubriky
Články

Onlio se rozděluje do dvou společností. S divizí Atlas-sian míří do cloudu, DMS eDoCat prohloubí partnerské spolupráce a pronikne do zahraničí

Rozvoj robotizace a umělé inteligence, expanze do zahraničí, ale současně také přiblížení se specifickým potřebám klientů. Takové jsou plány společnosti Onlio, předního poskytovatele konzultačních služeb a softwarových řešení pro podnikání. Aby se mohla firma věnovat klíčovým oblastem naplno, rozděluje se nyní na dvě společnosti s rozdílným zaměřením.

Přidanou hodnotou rozdělení týmů do samostatných společností je kromě nové energie do dalších let také efektivnější práce v oblasti vývoje, případně jasnější a přímější profilace obou firem, která přispěje ke zlepšení v oblasti marketingové komunikace s novými i stávajícími zákazníky.

Už od svého počátku se firma Onlio zaměřovala na systémy pro projektové řízení a s tím spojené procesy. Na trhu byla v tu dobu velká příležitost v oblasti zpracování dokumentů. Vývojáři Onlio proto přišli s DMS systémem eDoCat na platformě Alfresco CE, který řeší právě správu firemních dokumentů a firmám dlouhodobě zefektivňuje a zrychluje interní procesy. Systém eDoCat se stal dalším stěžejním produktem a na jeho chodu a vývoji dosud pracovaly více než dvě třetiny zaměstnanců. Vedle něj je ale Onlio nadále leaderem trhu pro řešení Atlassian. Aby oba projekty získaly neomezený prostor pro rozvoj, rozhodlo se vedení společnosti z divize APS (Atlassian Professional Services) vytvořit samostatnou společnost pod názvem Onlio APS. Ta se bude soustředit čistě na systémy pro projektové řešení a spolupráci.

Nová společnost Onlio APS vznikne takzvaným odštěpením části společnosti. Bude tak zajištěna veškerá právní kontinuita či zachování platnosti smluv. Pro současné klienty tedy nevyvstane žádná administrativní zátěž.

Nastává zásadní okamžik pro značnou část firem využívajících produkty Atlassian: migrace do cloudu

Naše divize APS je dlouhodobě #1 v licenčním businessu na CZ&SK trhu v segmentu řešení Atlassian. Nyní tedy jako společnost Onlio APS, a. s., vyrazí po vlastní ose. Před týmem stojí zásadní výzva v podobě ukončení platformy Server ze strany výrobce Atlassian a přechod mnoha firem na cloudové řešení.

„Výrazné posílení konzultačních služeb v posledním roce přináší do firmy další cenné know-how, které dále zkvalitní naše služby, a to především pro naše stávající zákazníky. V rámci nové společnosti získá tým 100% focus na produkty platformy Atlassian, jimž se věnujeme již od roku 2004,“ dodává předseda představenstva Jiří Voves.

Specializované služby Onlio APS pro Enterprise zákazníky Atlassian. Expertíza v oblasti velkých nasazení, včetně clusteringu

Díky ukončení platformy Server ze strany výrobce Atlassian se velká část Enterprise zákazníků využívajících toto řešení vydá cestou clusterovaných řešení Atlassian DataCenter, včetně podpory integrace do dalších systémů zákazníka. „Pro značnou část klientů může být DataCenter vhodnější. Proto budujeme tým specializující se na tento druh řešení a nabídneme těmto náročným klientům nejen špičkový konzultační servis, ale také pomoc s výběrem vhodných licencí s ohledem na výkon a cenu řešení,“ dodává obchodní ředitel Pavel Nykl.

Společnost Atlassian neustále zpřísňuje pravidla a partnerů na trhu postupně ubývá. Tým Onlio APS byl schopen jako jeden z mála na CZ&SK trhu obhájit nejnáročnější certifikaci Platinum Solution Partner. „Vysoká expertíza našeho týmu je základním kamenem nové společnosti. Věříme, že naše rozhodnutí nejen podpoří další organický a akviziční růst v rámci tohoto druhu našich služeb, ale také naše zahraniční ambice,“ dodává Voves. S ohledem na flexibilitu, kterou poskytne nově vzniklá společnost, je jednou z priorit týmu vývoj vlastních aplikací a doplňků dostupných v rámci Atlassian Marketplace.

eDoCat DMS jde cestou robotizace a umělé inteligence

Nová příležitost rozdělením společnosti vzniká rovněž pro tým DMS systému eDoCat. S uvolněním rukou se bude soustředit na rozvoj robotického zpracování a AI, což nyní bude pro eDoCat velkým tématem. Dále se plánuje věnovat zahraniční expanzi či spolupráci s akademickou sférou. „Zahájili jsme například spolupráci s univerzitou Hradec Králové na rozvoji robotického zpracovávání dokumentů. Již dnes máme první verze robotů v našem systému integrované. Do dvou či tří let bude eDoCat obsahovat značně pokročilé strojové učení a umělou inteligenci,“ říká obchodní ředitel Pavel Nykl.

Kromě toho firma plánuje vytvoření partnerské sítě, díky níž získá další flexibilitu a také rozšíří prodej do zahraničí. „eDoCat si našel své místo na trhu, a to jak u SMB klientů hledajících v rámci DMS řešení flexibilitu, tak u velkých korporátních klientů požadujících velmi vysoký výkon, pokročilou bezpečnost a možnost tvorby rozsáhlých workflow či úspory díky robotizaci. Máme velký a silný produkt, který potřebuje 100% focus celé společnosti,“ dodává k rozdělení společnosti Jiří Voves.

„Jsem si jistý, že díky užší profilaci našich týmů budeme hrdí na lepší servis a nové možnosti, které můžeme našim klientům poskytnout,“ uzavírá Jiří Voves.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *