Rubriky
ERP systémy

SAP umožňuje vyvíjet podnikové aplikace i bez programování

Společnost SAP představila nové nástroje a služby určené vývojářům i aktualizace svých dalších řešení. Při nastavování a automatizaci procesů je možné využít tzv. low-code/no-code přístup, a tím omezit nutnost programování. Vylepšena byla rovněž platforma SAP Business Technology Platform. K oznámením došlo tento týden na virtuální konferenci SAP TechEd 2020.

Rozšíření pro automatizaci procesů

Vylepšená sada SAP Cloud Platform Extension Suite umožňuje vývojářům efektivně vytvářet a rozšiřovat obchodní aplikace a procesy. Práce s aplikacemi může probíhat na úrovni kódu, ale lze ji provádět i pouhým klikáním myší.

Sada nově obsahuje tři vzájemně se doplňující a integrované nástroje pro automatizaci, které mohou používat lidé s různými znalostmi a specializací.

SAP Cloud Platform Workflow Management umožňuje vývojářům, ale i dalším podnikovým uživatelům získat úplný přehled o fungování určitého procesu a poté konfigurovat a automatizovat související workflow. Přitom je potřeba pouze jednoduchá práce s kódem. Nástroj navíc obsahuje podporu pro další integraci (mj. s řešeními SAP a Qualtrics), obsahuje předdefinované scénáře a umožňuje kombinovat provozní data například s daty o uživatelské či zákaznické zkušenosti.

Řešení SAP Ruum umožňuje uživatelům bez znalosti programování vytvářet obchodní aplikace pro jejich oddělení, a to už v řádu hodin – bez toho, aby se do procesu museli zapojit IT specialisté. V rámci programu beta testování už toto řešení vyzkoušelo asi 50 zákazníků a partnerů společnosti SAP.

Technologie SAP Intelligent Robotic Process Automation (RPA) 2.0 umožňuje vývojářům automatizovat opakující se manuálně prováděné úkoly pomocí softwarových robotů. Řešení pro inteligentní robotickou automatizaci procesů obsahuje předpřipravené šablony robotů pro SAP S/4HANA i pro řešení SAP pro jednotlivá podniková oddělení. Společnost SAP plánuje zahrnout omezenou verzi Intelligent RPA ke každému předplatnému platformy SAP S/4HANA Cloud.

Vylepšené možnosti integrace

Platforma SAP Business Technology Platform pomáhá sdílet data mezi různými aplikacemi SAP pomocí SAP One Domain Model — modelu dat pro běžné objekty, s nimiž se pracuje v podnikovém prostředí. Platforma nyní pokrývá celý proces řízení zaměstnanců od jejich náboru až po ukončení spolupráce a další obdobné modely budou následovat.

Kombinace cloudu a on-premise

Kvůli obrovskému nárůstu objemu i typů dat nabízí nyní společnost SAP možnost rozšířit místní instalace SAP HANA o SAP HANA Cloud, a získat tak hybridní řešení. Uživatelé zde mají jediný přístupový bod k datům (z aplikací SAP i jiných dodavatelů). Pro zákazníky je výsledkem zjednodušené datové prostředí, méně replikací a chyb při správě dat, lepší zabezpečení dat i zjednodušené dodržování předpisů/regulačních požadavků.

Řešení SAP Data Warehouse Cloud spojuje možnosti správy dat v SAP HANA s analytickými funkcemi SAP Analytics Cloud. Součástí tohoto řešení je nyní nový, snadno použitelný nástroj pro tvorbu toků dat, který umožňuje integrovat a kombinovat strukturovaná i polostrukturovaná data z různých zdrojů (aplikací SAP i jiných dodavatelů). Rozšiřující se knihovna předdefinovaného obsahu pro SAP Data Warehouse Cloud zahrnuje řešení pro finanční analýzy, utility, automobilový průmysl a maloobchod. Zákazníci mohou díky tomu provádět modelování svých dat mnohem rychleji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *