Rubriky
Články

Christian Klein se stává jediným výkonným ředitelem SAP, Jennifer Morgan odchází

Společnost SAP dnes oznámila, že Christian Klein (39), jeden z dosavadních dvou výkonných ředitelů a člen výkonné rady, bude nadále působit jako jediný výkonný ředitel (CEO, Chief Executive Officer) společnosti. Jennifer Morgan (48), která s ním od října 2019 tuto roli sdílela, ze společnosti po dohodě s dozorčí radou ke konci dubna odchází.

Současná situace více než kdy jindy vyžaduje, aby společnosti byly schopné podnikat rychlé a rozhodné kroky. Protože to nejlépe zajistí vedení s jasnou strukturou, bylo rozhodnutí o přechodu z modelu dvou výkonných ředitelů na jediného CEO přijato dříve, než bylo původně plánováno, a to s cílem zajistit silné a jednoznačné řízení společnosti SAP.

Christian Klein

„Děkuji Jennifer za vše, co udělala pro naši společnost, naše lidi i zákazníky,“ řekl profesor Hasso Plattner, předseda dozorčí rady SAP, a dodal: „Tato změna přichází v době, kdy na celém světě panuje velká nejistota, plně však věřím Christianově vizi a jeho schopnostem vést SAP směrem k dalšímu růstu, inovacím a zákaznickým úspěchům.“

„Rád bych Jennifer poděkoval za mnohaletou spolupráci a partnerství. Během transformace SAP se velmi soustředila na zájmy a priority zákazníků, partnerů, akcionářů i zaměstnanců. Právě díky ní jsme si dokázali vybudovat silnou pozici v řešeních, která řídí zákaznickou či zaměstnaneckou zkušenost,“ okomentoval Christian Klein, výkonný ředitel SAP a člen výkonné rady.

Jennifer Morgan nastoupila do společnosti SAP v roce 2004 a v říjnu 2019 byla spolu s Christianem Kleinem jmenována výkonnou ředitelkou. Předtím působila jako prezidentka Cloud Business Group, kde zodpovídala za řešení Qualtrics, SAP SuccessFactors, SAP Ariba, SAP Fieldglass, SAP Customer Experience a SAP Concur. V roce 2017 byla jmenována členkou výkonné rady. „Bylo mi velkou ctí řídit růst a inovace SAP v tolika oblastech. Momentální bezprecedentní změny ve světě ukázaly, že nastal ten pravý čas, aby společnost přešla na model jediného výkonného ředitele. Chtěla bych poděkovat Hasso Plattnerovi za příležitost vést tuto skvělou společnost a Christianovi, výkonné radě a celému týmu společnosti SAP přeji hodně úspěchů při dalším rozvoji společnosti,“ dodala Jennifer Morgan ke svému odchodu ze společnosti SAP.

O společnosti SAP
SAP, společnost zaměřená na zkušenost a principy inteligentního podnikání, je lídrem na trhu s podnikovým aplikačním softwarem. Pomáhá firmám všech velikostí a ze všech oborů k lepšímu fungování. 77 % světových výnosů z obchodních transakcí má co dočinění se systémy SAP. Technologie, jejichž součástí je strojové učení, internet věcí a pokročilé analytiky, pomáhají našim zákazníkům přetvořit jejich firmy v inteligentní podnikání. SAP poskytuje jednotlivcům a organizacím obchodní expertízu a rozvíjí spolupráci, díky níž jim umožňuje mít vždy náskok před konkurencí. Společnostem zprostředkováváme jednoduché využití technologií, díky čemuž mohou náš software využívat tak, jak sami chtějí a bez komplikací. Naše end-to-end sady aplikací a služeb pomáhají více než 440 000 zákazníků z komerční i veřejné sféry v dosahování vyšších zisků, v přizpůsobování se aktuálním potřebám a ve schopnosti těžit z rozdílného přístupu. Díky celosvětové síti zákazníků, partnerů, zaměstnanců a uvědomělých lídrů pomáhá SAP ke zkvalitňování lidských životů. V České republice působí společnost od roku 1992 a dosud získala více než 1 300 zákazníků z oblasti podniků, finančních institucí a organizací veřejné správy. Součástí SAP v České republice je také SAP Services, SAP Ariba a SAP Concur. Pro vice informací navštivte www.sap.com.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *