Rubriky
ERP systémy

Mobilní technologie v ERP systémech

Jedním z klíčových požadavků na podnikový informační systém je dnes možnost přístupu kdykoliv a odkudkoliv prostřednictvím internetu a mít tak neustále aktuální informace. Moderní ERP systém by měl umožňovat připojení a manipulaci s daty i za pomoci nejmenších mobilních telefonů, PDA či smartphone telefonů. Informační systém by měl podporovat formáty jako TXT, DOC, RTF, PDF, XLS, ODT, DOCX, XML a umožňovat komunikaci a správu obsahu pomocí SMS, WAP, MMS, SMTP a WWW.

S kvalitním ERP produktem by tak neměl být problém zaslat do podniku SMS zprávu jako jakýsi dotaz na informaci z informačního systému a po autentizaci dotazujícího obdržet odpověď v podobě SMS zpráv zpět na mobil uživatele. Stejně tak by uživatel mohl pomocí SMS zprávy zapsat nějakou informaci do ERP systému či na dálku spustit některou z funkcí podnikového systému.

S využitím výše uvedených technologií by dnes prostřednictvím mobilních zařízení neměl být problém na dálku prohlížet manažerské výstupy, přehledy o zakázkách, obchodních partnerech i zákaznících. Samozřejmostí by měla být možnost editace adres, kontaktů, charakteristik partnerů, generování nové zakázky či práce s vlastním kalendářem, úkoly apod. Moderní ERP systém by měl podporovat odesílání úkolů uživatelům, komunikaci s mobilními pracovníky v terénu, obchodními zástupci a jinými partnery kooperujícími na daném projektu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *