Rubriky
ERP systémy

Nová verze ERP systému ARBES FEIS s 500 vylepšeními

Společnost ARBES Technologies, přední evropský dodavatel informačních systémů pro bankovnictví a finančnictví, vydala novou verzi svého informačního systému ARBES FEIS s číselným označením 14. Mezi více než 500 vylepšeními lze za hlavní novinky považovat změny v elektronickém podpisování a možnost delegování rolí uživatelů při nepřítomnosti.


„Při vývoji nové verze našeho ERP systému ARBES FEIS jsme se soustředili především na přání a potřeby našich stávajících zákazníků,“
uvedl Michal Houštecký, ředitel divize podnikových informačních systémů z ARBES Technologies a dodal: „Cílem je zjednodušení stále více používaného vystavování elektronicky podepsaných faktur a dále snadné nastavení zastupování v době krátkodobé i nenadálé nepřítomnosti jednotlivých pracovníků.“

Elektronické podpisování

Systém ARBES FEIS již několik let obsahuje možnost vytváření elektronických faktur ve formátu ISDOC včetně elektronického podpisu založeného na elektronickém certifikátu. Nyní se uživatelům rozšiřují možnosti volby certifikátu, který bude pro vytvoření podpisu použit. Kromě předem nastaveného systémového certifikátu bude možné využít i individuální certifikáty jednotlivých uživatelů, které ani nemusejí být nainstalované v úložišti operačního systému. Uživatel si tak může certifikát vybrat až při vlastním exportu faktur do formátu ISDOC.

Další zajímavou novinkou v oblasti elektronického podpisování je i možnost podepsání vytvořených PDF souborů. Přestože faktury ve formátu PDF nemají všechny výhody elektronických faktur ISDOC (neobsahují strukturovaná data, která je možné jednoduše automatizovaně zpracovat), těší se tento formát pro předávání dokladů stále velké oblibě. Možnost opatření PDF souborů elektronickým podpisem tak zajišťuje podmínku věrohodnosti původu a neporušenosti obsahu dokladů vyžadovanou například zákonem o DPH.

Delegování rolí

Role uživatelů jsou v systému ARBES FEIS reprezentovány skupinami operátorů. Každý operátor může být zařazen v libovolném počtu skupin, ze kterých přebírá především nastavení přístupových práv, ale také další nastavení (například odesílání e-mailů při změnách stavů dokladů). Verze 14 přináší novou možnost tyto role delegovat na jiné uživatele. „Například před plánovanou dovolenou může uživatel určit, kdo ho bude v době nepřítomnosti zastupovat.  Jeho zástupce získá jeho přístupová práva a další nastavení související s příslušností ke skupině operátorů,“ vysvětlil Michal Houštecký. Samozřejmě není nutné delegovat všechny role ani předat je všechny jedné osobě – kompetence lze libovolně rozdělit mezi více uživatelů.

Delegovani

V případech neplánované nepřítomnosti uživatele může delegování jeho rolí nastavit jiný oprávněný uživatel, kterým bývá například administrátor systému.

O systému ARBES FEIS

ARBES FEIS je moderní, technologicky vyspělý a uživatelsky přívětivý podnikový informační systém, který pokrývá správu ekonomické, účetní a daňové agendy. Představuje ideální řešení pro firmy a organizace, které chtějí automatizovat rutinní činnosti, optimalizovat procesy, zajistit transparentnost a docílit vyšší efektivity a úspor. Díky své modularitě a širokým možnostem parametrizace jej lze využít v jakémkoliv typu ekonomického subjektu – od finančního sektoru přes výrobní a obchodní společnosti až po zdravotnictví. Systém není závislý na české legislativě a úspěšně se používá i v řadě dalších zemí. Historie ERP systému ARBES FEIS sahá až do roku 1994, kdy byla uvedena na trh jeho první verze. Od té doby byl systém nasazen do provozu u stovek zákazníků.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *