Rubriky
Články

Těžba kryptoměn

Těžba kryptoměn patří k dalším způsobům, jak k vydělávání využít internet. Nejznámější kryptoměnou současnosti je především Bitcoin. Dále jsou to též LiteCoin, Ethereum, Ethereumclassic, Dash, Zcash, Dogecoin a v poslední době mezi investory stále populárnější Monero.


Video: těžební zařízení Genesis mining

Co jsou kryptoměny a jak je těžit

Kryptoměna je komplikovaným matematickým algoritmem, těžba spočívá v jeho výpočtu po blocích. Za ty pak obdržíte podíl mincí z vypočítaného bloku. Prakticky lze tímto způsobem vydělávat i desítky tisíc měsíčně.Těžba je tedy principiálně poskytnutí právě výkonu operačního systému pro oběh kryptoměny. Ta koluje naprosto volně, je totiž decentralizovaná a nikdo nemá jakékoli pravomoce k tomu, aby ji kontroloval.

Zejména u Bitcoinu už ale platí, že pro jeho těžbu jsou nezbytností výkonné čipy (ASIC), pomocí nichž se podařilo optimalizovat hashovací algorytmus. Tyto čipy jsou mnohem efektivnější než v podstatě jakékoli grafické karty. Proto je potenciál Bitcoinu pro běžného uživatele již poměrně malý. Vyplatí se tak především zmiňovaný LiteCoin a do budoucna vzroste význam i dalších kryptoměn – Namecoinu, PPCoinu.

Jak prakticky na těžbu kryptoměn

Těžba tedy má svoje specifika, která je potřeba vzít v potaz. Především byste tedy měli mít k dispozici dostatečně výkonný počítač. Ten musí navíc mít kvalitní napájecí zdroj i chlazení. Což je v domácích podmínkách realizovatelné jen obtížně a v současnosti se již nevyplatí. Jednoduše není možné ověřit adekvátně vysoký počet transakcí a běžné procesory na to nestačí. Potřebujete tedy speciálně upravený hardware s nízkou spotřebou energie, ASIC procesory nebo výkonnými grafickými kartami jako jsou např. Antminer. Ceny těchto výkoných strojů se pohybují od stovek do tisíců dolarů.

Abyste se však vyhnuli mimořádně vysokým vstupním nákladům, existuje možnost pronajmutí příslušné technologie. Účinně vám tak odpadnou starosti spojené s provozem serveru domácího: Hluk a vysoká spotřeba elektrické energie. Jedna z možností je pronajmout si hardware u spolehlivé společnosti jako je Genesis Mining sídlící na Islandu. Možnosti pronájmu jsou od 30 USD až po x tisích USD. Správu a těžbu zvládne i naprostý laik. Platby jsou nastaveny, tak že Vám odchází každý den do zvolené virtuální peněženky. Pro více informací a registraci www.genesis-mining.com

Kupón na slevu u Genesis mining ve výši 3 %: mM59K6

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *