Rubriky
ERP systémy

Vojenský výzkum s Byznys ERP

Vojenský výzkumný ústav v Brně (VVÚ), jehož hlavní činností je výzkum a experimentální vývoj pro zajištění obrany a bezpečnosti státu v oborech technických věd, si pro podporu svého fungování zvolil informační systém Byznys ERP od společnosti J.K.R.

Před nasazením systému Byznys ERP provedli konzultanti J.K.R. důslednou předimplementační analýzu s cílem zmapovat stávající hardwarové prostředí, datovou základnu a specifické požadavky klienta na nové informační řešení. Následně došlo k zahájení samotné implementace systému Byznys ERP, v rámci níž byl systém instalován a zprovozněn na připojených stanicích. V další fázi proběhlo školení uživatelů a úpravy výstupních sestav a dokladů dle požadavků VVÚ.

„Díky dobré spolupráci na obou stranách se zavedení systému Byznys ERP podařilo zrealizovat v krátkém časovém termínu dvou měsíců. Pracovníci na straně uživatele v rutiním provozu oceňují především elektronické schvalování přijatých faktur, které zefektivnilo oběh dokladů,“ uvedla Zuzana Zemánková ze společnosti J.K.R., a dodala: „K rozhodovacím procesům v společnosti zase napomáhá možnost okamžitého promítnutí nákladů a výnosů do zakázek, které umožňuje vyhodnocování zakázek v reálném čase. Další možnožnost ízefektivnění rozhodovacího procesu je pak nastavení plánu nákladů a výnosů zakázek včetně období, porovnání plánů se skutečnými náklady a výnosy zakázek, a jejich vyhodnocení. Údaje získané z tohoto procesu usnadňují rozhodování v rámci celého managementu.“

Mezi hlavní přínosy zavedení systému Byznys ERP ve Výzkumném vojenském ústavu patří zejména elektronické schvalování přijatých faktur, vyhodnocování zakázek, aktuální výstupy z ekonomické oblasti a úprava modulu Evidence majetku dle požadavků uživatele. Velkou výhodou jsou také široké možnosti komunikace s nástroji MS Office, možnost přizpůsobovat pracovní prostředí aplikace dle vlastních bohatých požadavků nebo větší přehlednost informací a možnost snadného a rychlého vyhledávání v systému.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *