Rubriky
ERP systémy

Výhledy v oblasti ERP systémů

Dodavatelé ERP systémů v posledních letech pomalu směřují k distribučnímu modelu SaaS (Software as a Service) a ke cloud computingu, především ti z řad menších výrobců. Mělo by tak výhledově docházet k odstraňování nevýhod a nejistot spojených s cloudovým řešením obzvláště v oblasti bezpečnosti přenosu dat a zpřístupnění více funkcí a modulů běžících výhradně v cloudu. Zásadní výhodu zde budou mít dodavatelé ERP systémů, kteří své aplikace od počátku navrhují pro distribuci prostřednictvím cloud computingu.

Čím dál větší důraz v oblasti podnikových informačních systémů je kladen na podnikový sociální software a sociálně stylizované úpravy ERP systémů. Pro dodavatele informačních systémů se otvírá mnoho příležitostí pro sociálně pojaté ERP systémy využívající výhod sociálního softwaru jako je skupinová spolupráce, poskytování informací v reálném čase, sdílení dat a informací či interaktivní pomoc zákazníkům.

V popředí zájmu se ocitají mobilní aplikace jako standardní součást ERP systémů. Jejich využívání roste každým rokem dvouciferně. I giganti mezi dodavateli ERP systémů jako je německý SAP si již dnes uvědomují silnou poptávku zákazníků po možnostech komunikovat se svými ERP systémy z libovolného zařízení kdykoliv a odkudkoliv.

1 komentář u „Výhledy v oblasti ERP systémů“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *